T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / CİHANBEYLİ - Taşpınar Kavaklı İlkokulu

Haberler

Ekm

5,6,7 Ekim 2018 Tarihleri arasında düzenlenen 6. Konya Bilim Festivaline İdareci, Öğretmen ve Öğrencilerimizle katılım sağladık.

Eyl

1/B Sınıfı Öğrencilerimiz ilk sınıf temsilcilerini seçmenin heyecanını yaşadı.

Eyl

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Okulumuzda coşkuyla kutlandı.

Eyl

Başta Okul Mürümüz Gökhan ZORAL eşliğinde öğretmenlerimiz tarafından tadilat çalışmalarımız yürütülmektedir.

May

       Okul öncesi sınıfımız dönem boyunca yapmış oldukları sanat etkinliklerini kapsayan yıl sonu sergisini açmıştır.Öğretmenimiz Feyza Ebru ÇAM´a ve minik öğrencilerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

 

Nis

     Mustafa Kemal Atatürk´ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 98. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi okulumuzda da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Mrt

  18 Mart Çanakkale Zaferi okulumuzda yapılan törenle kutlandı. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimiz rahmetle anıldı.

Mrt

     Okulumuzda 12 Mart İstiklal Marşını kabulü kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra günün anlam ve önemini belirten yazılar ve şiirlerle program devam etti.

      Türk Kurtuluş Savaşının en çetin döneminde, bir millî marşa duyulan gereksinmeyi göz önüne alarak yazılan ve bizlere armağan edilen bu milli marşı, öğrencilerimiz hep bir ağızdan coşku ve gururla okuyarak Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla andı.

Şbt

Öğrencilerin şiirleri ve gösterileriyle sivil savunma haftası kutlandı. Deprem tatbikatina öğrenciler büyük ilgi gösterdi.  

 

Ara

              3-A Sınıfı öğrencilerimizin Sınıf Öğretmenleri Ayşe Mine BAHAR BUZKAN önderliğinde hazırlamış oldukları "Hayalimdeki Ev" sergimiz açıldı. Öğretmen ve öğrencilerimizi bu çalışmalarından ötürü tebrik ederiz.

Ara

Okulumuz öğrencilerine yönelik olarak Jandarma Trafik ile  işbirliği yapılarak eğitim verildi.

Ara

        Yerli malı; Ülkemizde yetişen, üretilen, yapılan her türlü ürünün bez, kumaş, eşya gibi mallardır. Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası (Yerli Malı Haftası) 12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye´de tüm okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.  

         Okulumuz öğretmenleri,öğrencileri ve velileri  Yerli Malı Haftasını  kutlamak için çeşitli etkinlikler yaptılar.Yaptıkları etkinlilerle bu haftayı anlamına ve amacına uygun bir şekilde kutlanmasını sağlayan herkesin ellerine sağlık.

Kas

        Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütülen program kapsamında veli izni olan öğrencilerimize florür uygulaması, tüm çocuklarımıza diş muayenesi yapıldı. Dişlerini korumalarının önemi ve bakım önerileri diş hekimimiz ve hemşirelerimiz tarafından öğrencilerimize anlatıldı. Bu çalışma için okulumuz olarak teşekkür ediyoruz.

Kas

Okulumuzda 24 Kasım Öğretmenler Günü bugün yapılan programla kutlandı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler ve yazılar okundu.

 

Kas

Belediye Başkanımız Mehmet KALE tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladı.